„Podsuwalska Oberża” odtworzona!

Wyjątkowy wieczór z Zespołem Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” — dziś po raz pierwszy, po sześciu latach od premiery, zostanie zaprezentowana odtworzona, pełna wersja fabularyzowanego widowiska taneczno- teatralnego „W podsuwalskiej oberży, czyli sceny z wielokulturowych Suwałk przełomu XIX i XX wieku” Zespołu Pieśni i Tańca SUWALSZCZYZNA w reżyserii Jarosława Wojciechowskiego.

Spektakl miał swoją premierę we wrześniu 2011 roku podczas jubileuszu 60-lecia Zespołu, kiedy to Suwałki nie miały jeszcze sali teatralno-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. Zatem widowisko będzie zaprezentowane po raz pierwszy w Suwalskim Ośrodku Kultury w nowej aranżacji i obsadzie oraz w komfortowych warunkach.

Fragmenty „Oberży”, w formie potańcówek, etiud, wiązanek tańców oraz zabaw charakterystycznych dla regionu Suwalszczyzny widzowie i miłośnicy Zespołu mogli oglądać podczas wielu imprez organizowanych w mieście, regionie oraz w kraju i poza jego granicami. Jednak pełna wersja spektaklu, z szewcami w zakładzie szewskim oraz przejściem do oberży w sobotni wieczór zostanie pokazana dopiero w piątek, 9 czerwca.

Ale to nie jedyna zmiana w programie. Wielką zmianą, będącą niewątpliwym atutem aktualnej wersji spektaklu jest udział grupy „Patronów”, czyli dorosłych obywateli Suwałk z dumą kultywujących i kontynuujących lokalne tradycje. Grupa została włączona do widowiska tworząc pełnowymiarowy drugi plan, tak oczywisty w każdej niegdysiejszej karczmie i na każdej zabawie czy potańcówce.

Zostało jeszcze niespełna 90 biletów. Spieszcie się… http://soksuwalki.eu/zpit-suwalszczyzna-zaprasza-na-impreze-sprzed-ponad-100-lat/

Niezrównane krakowiaki.

Kiedy młodzież bawi się… starszyzna wypoczywa….

Ale gdy sama rusza w tany, to deski też skrzypią pod obcasami!

A oto nasz Drugi Plan, czyli Patroni ZPiT „Suwalszczyzna” w oberży na przedmieściach Suwałk.

Drugi Plan ma zawsze jeszcze jedną, boczną odsłonę.

 

Wszystkie zdjęcia są autorstwa Szymona Jasionowskiego i pochodzą z koncertu jubileuszowego 65-lecia ZPiT „Suwalszczyzna”, który miał miejsce w SOK-u w 28 października 2016 roku.

Twórcy widowiska:

Reżyseria i choreografia: Jarosław Wojciechowski

Aranżacje muzyczne:  Krzysztof Krzesicki, kapelmistrz

Aranżacje wokalne, przygotowanie chóru: Ignacy Ołów, chórmistrz

Przygotowanie zespołu: Małgorzata Wojdełko, choreograf

Top