Suwalskie dziedzictwo na scenach — zakończenie sezonu

Maj i czerwiec 2017 roku to chyba najbardziej pracowity czas zespołu ostatnich miesięcy. Rozkręcona jubileuszem karuzela koncertowa zaowocowała zaproszeniami, które ustawiają kolejne próby. Nie ma kiedy zrobić nowego naboru, ale nowi przychodzą sami, wytrwale pokonując własne słabości, braki w technice tanecznej, wspierani w przerwach przez tancerzy. Nie ma kiedy przygotować „narybku”, skoro każda próba to przygotowanie do kolejnego koncertu…

Moskwa, 16 maja 2017. Jeden z najbardziej wyczekiwanych wyjazdów zespołu i najbardziej prestiżowy występ ostatnich lat. „Suwalszczyzna” nigdy w Moskwie nie była. A teraz właśnie – spełniło się wielkie marzenie i oczekiwanie. Na oficjalne zaproszenie ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie, na oficjalnych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

 

Niedziela na ludowo, 11 czerwca 2017, Białystok – występ w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Przed publicznością województwa występowaliśmy wspólnie z zacnym towarzystwem Kurpi Zielonych.

 

W podsuwalskiej oberży, 9 czerwca 2017– ogromnie ważny moment w dziejach Zespołu. Po sześciu latach od premiery, po raz pierwszy na prawdziwej, profesjonalnej scenie SOK-u, pełnowymiarowe widowisko, pogłębione o drugi plan sceniczny oraz o całe pokolenie… Patronów, czyli tych, którzy pierwsze skrzypce grali na niegdysiejszych zabawach.

 

A pomiędzy koncertami – wiele pojedynczych występów, warsztatów dla szkół, animacji, uczestniczenia w miejskich uroczystościach. Od „kuchni”, czyli garderoby Zespołu, to praca bez wytchnienia, pranie, doszywanie, dobieranie i kompletowanie na kolejne występy, układanie repertuaru, scenariusze, teksty dla konferansjera, autokary, posiłki, apteczka i pocieszenie strapionym, materiały promocyjne, dokumentacja. Gdyż właśnie o tę dokumentację chodzi, że trzeba było uporać się z pracami koncertowymi i administracyjnymi, aby można było wreszcie ten cały ogromny zbiór jakoś uporządkować.

To nasza duma z faktu, że możemy pokazywać lokalną wielokulturowość Suwalszczyzny i że zgodne współistnienie w przeszłych dziejach Suwałk może być to wzorem i punktem odniesienia do współczesnego funkcjonowania.

 

A teraz Zespół oddala się na zasłużony (mniej więcej ze dwa tygodnie trwający) wypoczynek. Spragnionym nowości i bieżących informacji z życia Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna” polecamy facebook  Zespołu: https://pl-pl.facebook.com/zpit.suwalszczyzna/ . Tymczasem kadra przygotowuje się mentalnie do nowych wyzwań, aby nasza praca wyglądała tak

Nawet najdłuższe podróże po historii rozpoczynają się od pierwszego kroku. Choreografowie Małgorzata Wojdełko i Jarosław Wojciechowski w suwalskiej resursie, 2015 .

 

A gdy już jest gotowa muzyka z głowy i spod palców naszego kapelmistrza, to już tylko z górki. Choreograf ZPiT „Suwalszczyzna” Małgorzata Wojdełko i kapelmistrz Krzysztof Krzesicki, obóz artystyczny w Olecku 2015.

 

Tymczasem rozpoczynają się wakacje. Spokojności i wolno płynącego czasu życzy Wam, droga Kadro, redaktor strony. Wigry, lipiec 2015.

 

Nie zapominamy o naszej młodzieży – bawcie się i wypoczywajcie, szykujcie formę nowoprzyjętych kolegów!

 

 

Top